WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Alonzo_
    RS
    • 2009
    • 2460
    • Hyundai

    Podziękował, od razu mi lepiej...i gorzej bo wolałbym tam być niż tu :wink:
    Jakiś opis? Gdzie to pstrykane było?

    Komentarz

    • mirek_p11
      RS
      • 2010
      • 6630
      • Volkswagen
      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

      zdj.1 okolice Piombino
      zdj.2 okolice Montalto di Castro
      zdj.3 Cinque Terre
      zdj.4 widok na Porto Santo Stefano
      zdj.5 cytrynka podana w Rzymie

      Seat Leon ST FR by mirek_p11

      Fotki
      Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
      Fotki

      Komentarz

      • PAOLO ESCO
        RS
        • 2009
        • 6626
        • Volkswagen
        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

        Zamieszczone przez mirek_p11
        okolice Piombino
        piękny, znajomy widok Nad zatoką Barati byłeś na plaży?
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz

        • tomcy
          Drive
          • 2010
          • 73
          • Octavia II (1Z3)
          • BLF 1.6 FSI 115 KM

          PAOLO ESCO czekam dalej na Twój opis ostatnie pobytu na campie - bo nie wiem czy rezerwować go na czerwiec

          Komentarz

          • PAOLO ESCO
            RS
            • 2009
            • 6626
            • Volkswagen
            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

            Zamieszczone przez tomcy
            czekam dalej na Twój opis ostatnie pobytu na campie - bo nie wiem czy rezerwować go na czerwiec
            "ot, namawiał, namawiał i namówił" ... :lol:

            Campin Vigna Sul Mar - https://www.google.pl/maps/place/Vigna+sul+Mar+Camping+Village/@44.7250839,12.2386536,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x2df5b46294553660!8m2!3d44.72 50839!4d12.2386536

            Dojazd do camping prosty. Mijamy Wenecję – oczywiście jadąc do końca autostradą A23 a potem E 70 i E 57 i łapiemy kierunek na Chioggia … dojazd do camping prosty i nie ma problemu z korkami ! - jak pod Wenecją w rejonie od Caorle do Cavvallino. Droga jednopasmowa. Bez rewelacji. Spory ruch ale nie ma tragedii. UWAŻAĆ na POLICJĘ !!! Potrafią stać co kilka km i łapać na fotoradar ! Po drodze dosłownie co chwila stacja paliw ale to bardzo dobrze bo jest „konkurencja".
            Sam camping ma „niby” 4 gwiazdki … ale już nawet rezydenci mówili, że jedna gwiazdka jest kupiona… więc proszę się nie sugerować katalogami i przyjąć, że camping oferuje średni poziom „logistyki” i chodzi tutaj głównie o sanitariaty – były czyste, sprzątane 2-3 razy dziennie ale czasy świetności mają już jakieś 10-15 lat za sobą … i proszą się o odświeżenie.
            Na campingu sporo Polaków – byliśmy na koniec sierpnia. Rezydentem na Selectcam była Polka i Holenderka – nie mieliśmy z nimi „problemów” ani przy przyjęciu ani przy zdaniu domku.
            Na campingu nie ma opłat klimatycznych – oczywiście to miła informacja. WiFi płatne ale … 200metrów Obok naszego campingu był Camping Village I Tre Moschettieri gdzie było kilka bezpłatnych i sprawnie działających punktów dostępowych i spokojnie można było z nich korzystać ! Więc dzieciaki „były uratowane” ….
            Standardowo na campingu był sklepik (ceny 20-30% wyższe niż w markecie obok ), restauracja, lodziarnia (porcja lodów 1,20 euro ale była mała jak na włoskie porcje do których się przyzwyczailiśmy).
            Sam camping stosunkowo czysty choć nie tak jak San Angeloo w Cavallino
            Basen spory i podzielony na dwie części. Czysty. Ratownik nie czepiał się „pierdół” – ogólnie na tym campingu Włosi byli „tolerancyjni i wyluzowani” jeżeli chodzi o siestę i ciszę nocną ...
            Obok basenu fajnie zadaszone miejsce na animacje – bardzo dobre rozwiązanie.
            Ogólnie sporo animacji tanecznych – zumba, fitnes, nauka tańca latino dance na plaży aqua aerobic, stretching itd... Wieczorami całkiem niezłe animacje, choć jak dla mnie za dużo tańca i teatru oraz „zabaw w stylu mam talent” – no ale to zależy od grupy animatorów...
            Plaża przy wyjściu z campingu. Nie jest duża ale czysta. Za to wielki minus za leżaki rozłożone zaraz przy wyjściu !!! 3-4 rzędy pomiędzy morzem a wejściem na camping – gdzie przed leżakami od strony morza nie pozwalają się rozkładać żeby ... kufaaaa kto to wymyślił ! W większej części te leżaki stały puste ! a ludzie sobie szli na bok i tam leżeli na całej szerokości plaży. Obstawiam, że w sezonie jest tam spory ścisk! Morze nie jest krystalicznie czyste bo oczywiście nie ma skałek tylko jest ciemnawy piaseczek mieniący się odcieniami srebra. Kiedy morze faluje piaseczek się unosi ale z chwilą kiedy fale ustają morze robi się „czyste” – nie brudów pływających w morzu. Sporo malutkich krabów i małży. My trafiliśmy też na zakwit jakichś ciągnących się zielonych roślinek – kwitną one na koniec sierpnia (7-10dni) a potem znikają. W czerwcu-wrześniu jak nam mówiły pracujące Polki woda jest bardzo czysta. Morze nie jest głębokie i łagodnie opada. W morzu falochron ułożony z głazów.
            Ratownicy dość wyrozumiali i nie nerwowi ... +++

            Pogoda ... w drugą noc od 21 do 23 nawałnica wody wieczorem taka „pompa” 2 h ... od rana aż do końca pobytu totalna „lampa” + 30 C – odczuwalna + 35 C i ani jednej chmurki na niebie ! W dniu wyjazdu o 8.00 - 9.00 temperatura +- 27/28 C ... bez komentarza
            Powiem szczerze ja nieźle się wygrzałem i wypocząłem! Sam camping jako alternatywa wydaje się całkiem fajną opcją ... choć przypominam 3 gwiazdki to dla niego max ! – zapomnijcie o 4 gwiazdkach.
            Jedyny minus to ponad 120 km więcej, które trzeba pokonać by do niego dojechać ... Ogólnie była opcja bym wybrał się do Vigna Sul Mar w sierpniu następnego roku ale ... dzieciaki naciągnęły nas na „inną opcję”.

            2-3 km od campingu LIdla i D' piu oraz duży "chiński" dyskont (kupicie w nim wszystko od A do Z -mają włoską "chemię" w bardzo dobrych cenach - wszystko w jednym miejscu !

            San Giuseppe Lidl adres - Lidl, Via delle Arti, 44022 San Giuseppe, Comacchio FE, Włochy
            Obok market w stylu “biedronki” - D Più - całkiem niezłe ceny. Niekiedy lepsze niż w Lidlu.

            W kierunku Porto Galibardi i Commacho – centrum handlowe Benet, McDoland’s, stacja Eni itd. …
            Z tyłu na wjeździe do Beneta samoobsługowa stacja CPN – tańsza niż normalnie. Korzystali z niej w większości Włosi bo „naciskanie guziczków” wymaga znajomości włoskiego … ale miła Włoszka, bez problemu pomogła nam zatankować. ON jakieś 15 centów droższy niż w Austrii (ja kupowałem ON na OMV po +- 1,03-1,08 centa).

            CDN ...

            [ Dodano: Sro 12 Paź, 16 21:35 ]
            Zamieszczone przez tomcy
            nie wiem czy rezerwować go na czerwiec
            dawaj z nami (zbieram ekipę na czerwcowy wyjazd) od 16 czerwca jedziemy do Laguna Village do Caorle a potem do Cavallino do Sant Angeloo :P Koszt na 14 dni ok.2200 zł. + dojazd, wyżywienie. Sierpień już mamy zarezerwowany - jedziemy w 5 samochodów nad Gardę na Camping Europa.
            Załączone pliki
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz

            • mirek_p11
              RS
              • 2010
              • 6630
              • Volkswagen
              • CZDA 1.4 TSI 150 KM

              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              piękny, znajomy widok Nad zatoką Barati byłeś na plaży?
              Nad zatoką Baratti byliśmy, ale kąpaliśmy się na plaży w Piombino

              Seat Leon ST FR by mirek_p11

              Fotki
              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
              Fotki

              Komentarz

              • ruwado
                RS
                • 2009
                • 14883
                • Octavia IV (NX3)

                Znowu we Włoszech trzęsienie ziemi. Czwarte? I co dalej będzie? Nie wiadomo, czy na wakacje coś będzie można planować :?:
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz

                • PAOLO ESCO
                  RS
                  • 2009
                  • 6626
                  • Volkswagen
                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                  Zamieszczone przez ruwado
                  czy na wakacje coś będzie można planować
                  planować? ... ja mam już dawno wykupione dwa wyjazdy :P
                  Zbieram ekipę na czerwcowy wyjazd - 17.06-01.07 :drive:
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz

                  • sazad
                    RS
                    • 2008
                    • 1520
                    • Rapid Spaceback (NH1)

                    PAOLO ESCO, my też tydzień nad Gardą a drugi Toskania
                    Sebastian

                    Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                    www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                    Komentarz

                    • PAOLO ESCO
                      RS
                      • 2009
                      • 6626
                      • Volkswagen
                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                      Zamieszczone przez sazad
                      tydzień nad Gardą
                      też wybieramy się nad Gardę ale na drugi wyjazd tj. od 20.08 do 30.08. Jedziemy całą ekipą na 4-5 samochodów - camping Bella Italia - http://www.camping-bellaitalia.it/
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz

                      • tomcy
                        Drive
                        • 2010
                        • 73
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BLF 1.6 FSI 115 KM

                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                        Zamieszczone przez tomcy
                        nie wiem czy rezerwować go na czerwiec
                        dawaj z nami (zbieram ekipę na czerwcowy wyjazd) od 16 czerwca jedziemy do Laguna Village do Caorle a potem do Cavallino do Sant Angeloo :P Koszt na 14 dni ok.2200 zł. + dojazd, wyżywienie. Sierpień już mamy zarezerwowany - jedziemy w 5 samochodów nad Gardę na Camping Europa.
                        Poproszę o więcej szczegółów - bo jesteśmy na TAK

                        Komentarz

                        • PAOLO ESCO
                          RS
                          • 2009
                          • 6626
                          • Volkswagen
                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                          Zamieszczone przez tomcy
                          Poproszę o więcej szczegółów
                          na PW.
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz

                          • PAOLO ESCO
                            RS
                            • 2009
                            • 6626
                            • Volkswagen
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            WAKACJE 2017:

                            PAOLO ESCO 15.06 - 01.07 - camping Laguna Village w Caorle, Adriatyk. Jedziemy na 2 samochody.
                            25.08 - 02.09 - camping Bella Italia - jezioro Garda, Peschiera del Garda. Jedziemy na 4 samochody.

                            Proszę się dopisywać, jeżeli macie już swoje plany, może się spotkamy
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz

                            • Big Wojtek
                              Rider
                              • 2010
                              • 440
                              • Hyundai

                              Ma ktoś jakieś opinie o tym campingu ?: http://www.vacansoleil.pl/camping/wl...spina-2212002/
                              W necie spełnia moje oczekiwania. Riwiera Adriatycka czyli blisko, fajny brodzik , kilka zjeżdżalni na basenie, plac zabaw. Trochę daleko do plaży ale jakoś to zniosę.
                              Myślę też o tym: http://www.vacansoleil.pl/camping/wl...-spin-2210032/
                              Bliżej, ale oferta basenów i brodzików słabsza.
                              Ostatnio edytowany przez Big Wojtek; 12903.

                              Komentarz

                              • PAOLO ESCO
                                RS
                                • 2009
                                • 6626
                                • Volkswagen
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Zamieszczone przez Big Wojtek Zobacz wpis
                                Ma ktoś jakieś opinie o tym campingu ?: http://www.vacansoleil.pl/camping/wl...spina-2212002/
                                byłem tam w zeszłym roku http://www.campingspina.it/en/photo-...-lido-di-spina Oglądnąłem cały camping (jak by co to mam fotki) z zamiarem wyszukania campingu na kolejny rok ale ... camping jest spory, dosyć mocno zacieniony (jeżeli chodzi o domki) duża część znajduje się w lesie piniowym - taki "klimat obozów harcerskich w PL". Co ważne sam campin nie leży w pobliżu większej miejscowości a co za tym idzie brak w pobliżu większych marketów. Druga sprawa ... do morza masz +- 1,5/2 km ! Idziesz poprzez drogę biegnąca wzdłuż jezior - ma to swój urok ale "to wycieczka" ...fakt w sezonie co chwile kursuje bezpłatny autobus który wozi ludzi z campingu na plażę ...ale jest to mało "wygodne".

                                Osobiście polecam camping w Porto Garibaldi - http://www.campingspiaggiamare.com/pol/home.php Bliżej, więcej atrakcji dla dzieci, fajna plaża-duża. Blisko markety, centrum handlowe itp...
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz

                                • Big Wojtek
                                  Rider
                                  • 2010
                                  • 440
                                  • Hyundai

                                  PAOLO ESCO to co zapodałeś wygląda rewelacyjnie. Za "moim" campingiem przemawia jednak duuużo niższa cena. Rozdarty jestem. W zeszłym roku byłem w http://www.vacansoleil.pl/camping/wl...TrJRoCOQLw_wcB
                                  W tym roku nie do końca pasuje mi cena Ca Savio i chciałem coś taniej. Ale jak patrzę na to co podrzuciłeś to chyba gotów jestem dołożyć
                                  Mam jeszcze parę pytań na PW.

                                  Komentarz

                                  • PAOLO ESCO
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 6626
                                    • Volkswagen
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    Dawaj na PW - tam masz mój tel. Cena... podam Tobie gdzie szukać i z kim rozmawiać Zjeździłem w tym rejonie "wszystkie" warte uwagi campingi, mam fotki i wiem które są fajne a które nie.
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz

                                    • dudek_t
                                      L&K
                                      • 2008
                                      • 1421

                                      My już wiemy na 100%. Będzie nowa budka tak więc szykują się pewnie ze 2 miesiące w Italii w tym miesiąc na Sycylii na przełomie września i października

                                      Komentarz

                                      • PAOLO ESCO
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 6626
                                        • Volkswagen
                                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                        Zamieszczone przez dudek_t Zobacz wpis
                                        2 miesiące w Italii w tym miesiąc na Sycylii na przełomie września i października
                                        noooo nie powiem, że nie zazdroszczę, dobry termin na wypoczynek, spokój od tłumu turystów i odpowiednia pogoda
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz

                                        • PAOLO ESCO
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 6626
                                          • Volkswagen
                                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                          Dla tych, którzy jeszcze nie podjęli wyboru - http://www.dzieckowpodrozy.pl/20-naj..._medium=social
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz

                                          • PAOLO ESCO
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 6626
                                            • Volkswagen
                                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                            hmmmm chyba warto przeczytać ten artykuł http://m.twojapogoda.pl/wiadomosci/1...zeka-kataklizm
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz

                                            • PAOLO ESCO
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 6626
                                              • Volkswagen
                                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                              WAKACJE 2017:

                                              PAOLO ESCO 15.06 - 01.07 - camping Laguna Village w Caorle (7dni) i Sant Angelllo w Cavallino (7dni), Adriatyk. Jedziemy na 2 samochody.
                                              25.08 - 02.09 - camping Bella Italia - jezioro Garda, Peschiera del Garda. Jedziemy na 4 samochody.

                                              Proszę się dopisywać, jeżeli macie już swoje plany, może się spotkamy
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz

                                              • okioki
                                                Rider
                                                • 2011
                                                • 360

                                                Ja w tym roku jadę na półwysep Gargano do Vieste ,..? kapke daleko mam nadzieje że moja skodula wytrzyma 1600 km ,a nie tak jak w zeszłym roku . Omijam odcinek autostrady przez Bolonie bo raz że jest krócej bez opłat to unikam ewentualnych korków ,raz już stałem tam chyba ze 3 godz .

                                                https://www.google.pl/maps/dir/Viest...49.7497638!3e0

                                                Ostatnio edytowany przez okioki; 16666.

                                                Komentarz

                                                • PAOLO ESCO
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 6626
                                                  • Volkswagen
                                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                  Zamieszczone przez okioki Zobacz wpis
                                                  Ja w tym roku jadę na półwysep Gargano do Vieste
                                                  uuuu rewelacja ... nie powiem, że nie zazdroszczę Piękna trasa. Piękne krajobrazy.
                                                  Mijając Bolonię ale ja jadąc na Toskanię dziękowałem, że wybrałem autostradę (pusta była) a nie wpakowałem się w korki pod miastem.
                                                  UDANYCH WAKACJI !!! Ja ruszam w trasę za 4 dni w piątek

                                                  W następnym roku już zaplanowane są dwa wyjazdy, jeden do Włoch a drugi do CRO.

                                                  ps. uważaj na trasie Wenecja - Chioggia-Ravenna - dużo tam policyjnych patroli i często stoją na poboczu i łapią fotoradarem na prędkość są też fotoradary przy drodze. Może ta trasa nie jest najszybsza ale jedzie się spokojnie i całkiem przyjemnie.
                                                  Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO; 5404.
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz

                                                  • loru
                                                    RS
                                                    S_OCP Member
                                                    • 2007
                                                    • 4286
                                                    • Octavia II (1Z3)
                                                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
                                                    Ja ruszam w trasę za 4 dni w piątek
                                                    Daj znać po przyjeździe (jak możesz oczywiście) , jak trasa, ja startuje za 2 tygodnie do przepięknej Toskanii
                                                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...